Nešetríte pochvalami?

U mužov je všeobecne známe, že sú skúpi na slovo. Niekedy naozaj málo rozprávajú. Hlavne, keď sú s nami doma. Neprehovoria ako je rok dlhý. My sa ich pýtame otázky a oni zavše odpovedajú. No, niekedy ani to. Len sa tvária, že nás počúvajú a sú mysľou niekde inde. A ako je to u nich s pochvalami? Pochvália vás? Povedia vám niečo pekné? Že máte pekné nové šaty? Alebo ste sa pekne učesali? Občas asi áno. Väčšinou, keď ich trošku upozorníte, že?

milujúci pár

Pochvalu o tom, že ste perfektná, ale asi často nepočúvate. Len tak z ničoho nič. Také slová, ktoré by vás zahriali na duši. Keby sa vyjadrili, že ste naozaj sexi a že sa mu aj po toľkých rokoch naozaj páčite. To by bolo super. A ešte keby ste sa niečo také dozvedeli od niekoho iného. To by bol priam raj. Normálne by vám úsmev do večera z tváre nezmizol, že?

Životné skúsenosti sú ale väčšinou úplne iné. Muži šetria chválou, nielen slovami. Ale čo vy? Nešetríte chválou tiež? Pochválite toho svojho muža? Venujete mu pohľad? Nenútite ho svojou odmietavosťou navštevovať skôr sex priváty namiesto toho, aby ste sa mu sama ponúkli?

nohy partnerov

Od druhej strany – vás, veľa záleží. Netreba hádzať vinu iba na mužské pokolenie. Skúste ísť príkladom. Určite sa k vám váš muž rád pridá. Pochváľte ho. Usmejte sa naňho. Polichoťte mu. Pohlaďte ho. Len tak naňho vyskočte. Pritúľte sa k nemu. Venujte mu milý pohľad. Skúste takýmito milými gestami vzbudiť v partnerovi niečo, čo dovtedy pri vás necítil alebo nezažil už dlho. Takto postupne sa môže pretransformovať na milého a milujúceho partnera, ktorý tu bude vždy pre vás. Nie je to jednoduchá cesta, no napriek tomu, je efektívna. Určite by bolo jednoduchšie zahodiť celý vzťah a ísť si budovať vzťah s niekým iným. Na začiatku s ním bude opäť všetko krásne a ľahšie. No, opäť sa stane to isté, tak nezabúdajte na to a radšej budujte tento vzťah, čo máte.

Comments