Krása

Vyberte si vhodný matrac

Viete, že k pohodlnému spánku do značnej miery prispieva aj správny matrac? Čo znamená správny matrac a ako si zvoliť ideálny matrac? Matrace sú odstupňované na škále od jeden do štyri na základe ich tvrdosti. Neznamená, že pre vás je najvhodnejší najmäkší matrac. Pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbta, navštevujú fyzioterapeutov, sa odporúča tvrdší matrac. Mäkký matrac, do ktorého sa doslova ponoríte, nemusí byť vhodný práve pre vás. Vyslovene tvrdý matrac môže byť zase nepraktický a nepohodlný. Na trhu nájdete matrace, ktoré sa označujú na základe spôsobu ich výroby.

pohodlný matrac

Ich jadro je tvorené penou, odkiaľ pochádza názov penové matrace. Tento typ matracov predstavuje cenovo prijateľné matrace pre bežných spotrebiteľov. Jeho jadro tvorí pena lisovaná za studená alebo bio pena. Penové matrace môžu byť doplnené kokosovým vláknom, ktoré sa vyznačuje svojím špecifickým pôsobením. Ďalším typom matracov sú latexové a taštičkové alebo takzvané pružinové matrace. Vnútro matraca je obalené do textílie, ktorá je následne zazipsovaná do odopínateľného obalu, ktorý môžete kedykoľvek vyprať v práčke.

pohodlný spánok

Vyberte si matrac, ktorý vám vyhovuje. Je to dlhodobá investícia, do ktorej sa oplatí vložiť primerané množstvo finančných prostriedkov. Pri voľbe pohodlného matraca si poviete, ako ste mohli predtým spať na tvrdom nepohodlnom matraci, alebo v lepšom prípade budete šťastní, že takúto skúsenosť nemáte a že sa vám spí dobre. O to predsa ide. O zdravý a kvalitný spánok, ktorý nás pozitívne naštartuje do nového dňa a výziev, ktoré nás čakajú. V našej ponuke nájdete aj matrace s pamäťovou stopou, ktoré sa výborne prispôsobujú tlaku vášho tela, ako aj antialergické matrace, ktoré nezachytávajú prach a sú vhodné pre alergikov ako aj pre vás ostatných, ktorí chcete podporiť pohodlný spánok aj takýmto spôsobom. Vyberte si vhodný matrac ešte dnes a v priebehu dvoch až troch nasledujúcich pracovných dní ho máte u vás doma.