Služby

Čo s neodtekajúcou vodou?

Neodtekajúca voda z dresov či vane je bežnou realitou domácností. Nie je to ale nič zvláštne. Vplyvom nečistôt zanášajúcich potrubie sa toto zanáša.

Kanalizácia v domácnosti

Kanalizácia nám slúži na odvod znečistenej vody a odpadov. Rúry odplavujú vodu z dresov v kuchyniach. Z vaní alebo vaničiek sprchových kútov či toalety a umývadla. Ak ale odtok vody začne robiť problémy mali by sme spozornieť.

voda neodteká súvisle ale zdržiava sa vo vani?

Upchatá kanalizácia

Bežný jav v domácnostiach, ktorý jednoducho vyriešime použitím gumeného zvonu. Ten pod tlakom čistí kanalizačné rúry a zľahčuje priechodnosť znečistenej vode. Ak ale zvon nefunguje a odtok vody je stále spomalený, treba siahnuť po iných riešeniach. Jedným z týchto domácich riešení sú chemické prípravky na čistenie potrubia. Tie nájdeme v bežných obchodoch ale aj drogériách v rôznych variantoch – ako granulát či ako chemické čističe gélového zloženia. Niektoré zaberajú viac, niektoré menej. Hádam každý sa už s ich použitím v domácnosti stretol. Treba byť ale pri ich používaní mimoriadne obozretný. Hrozí pritom nielen poškodenie zdravia – vdýchnutie výparov, poleptanie slizníc či kože ale aj podráždenie očí. Iným je neprimerané či nesprávne použitie prípravku čo má za následok poškodenie kanalizačného potrubia. V takom prípade je potrebná oprava kanalizácie.

odborná oprava kanalizácie je najlepším riešením situácie

Odborníci sú dostupný non – stop

Odborníci na čistenie kanalizácie sú dostupný non – stop a v ktorejkoľvek časti Slovenska. Ich prácou je nielen čistenie kanalizácie ale aj monitorovanie jej stavu a funkčnosti. V prípade zistenia nejasností si s daným problémom vedia jednoducho a pohotovo poradiť. Práve preto by sme mali miesto voľno – dostupných chemických prípravkov s neistým výsledkom radšej kontaktovať odborníka na kanalizáciu. Jeho práca je vysoko odborná a nemusíte sa báť poškodenia odvodových rúr či kanalizácie. Cena za monitorovanie a prečistenie odpadových rúr pritom nie je vysoká a odvedená práca je nielen kvalitná ale zabezpečí aj dlhšie fungovanie kanalizácie a predchádzanie problémov pri odvode odpadovej vody.