Služby

Čo zahŕňa senzuálna masáž?

Ako už vyplýva z ich názvu, senzuálne masáže predstavujú niečo, čo dokážeme vnímať prostredníctvom našich zmyslov. Mnoho ľudí si ich mýli práve s tantrickými masážami, a nie sú ďaleko od pravdy, pretože oba druhy masážnych procesov majú spolu veľa spoločného. Základom týchto spoločných vlastností je napríklad to, že pri oboch dochádza k celotelovej masáži a stimulácií energetických a zmyslových bodov na tele.

Vonné tyčinky

Rovnako pri oboch druhoch masáží ide o viac než len fyzický zážitok, skôr je zámerom dosiahnuť duchovnú rovnováhu celého psychického i fyzického tela. Avšak rozdiel je v tom, že pri tantrických masážach sa pracuje skôr so sexuálnou energiou a stimuláciou aj intímnych partií, ale pri senzuálnych masážach sa intímnej oblasti na ľudskom tele nevenuje až taká veľká pozornosť. Senzuálna masáž Bratislava tantra je o duševnom rozpoložení človeka a uvoľnení všetkého toxického, čo ho trápi ako bytosť, či už fyzickú bolesť alebo psychické ťažkosti zaťažujúce jeho myseľ. Cieľom je to, aby ste počas tejto procedúry maximálne vnímali a precítili pomocou zmyslov všetko, čo vás obklopuje.

Duševný zážitok

Keď vás táto zmyselná masážna procedúra zaujala, možno by ste chceli vedieť, čo presne samotná masáž zahŕňa. Samozrejme, že podobne ako iné masáže, aj počas tejto ide o masírovanie s pomocou špeciálnych orientálnych a bylinkových masážnych olejčekov. Okrem toho sa na navodenie príjemnej atmosféry využívajú vonné tyčinky, sviečky a meditačná, relaxačná hudba. Čo robí senzuálne masáže ešte zaujímavejšími je však to, že sa počas nich využívajú viaceré druhy známych masážnych metód a prvkov z rôznych kultúr i náboženstiev. Konkrétne ide napríklad o tradičnú masáž, ktorá je zároveň spojená s aromaterapiou, muzikoterapiou, reflexnou masážou, akupresúrou, ale taktiež aj pre naše končiny menej známymi prvkami z Tai čchi, Shiatsu alebo Čchi kungu. A práve spojením týchto viacerých masážnych techník a prvkov dokopy, môže človek dosiahnuť skvelý duchovný a terapeutický zážitok.