Záhrada a dom

Dekorácie z betónu

Máte krásne miesto na terase pred domov, na vstupných schodoch alebo doma? Je nevyužité a určite iba čaká, kedy príde tá správna dekorácia pre neho. Máte doma staré uteráky, topánky, alebo gumené rukavice? Pomädlite si ruky, čaká nás výroba tých najfajnovejších dekorácií do interiéru aj exteriéru. Ako prvé si predstavíme hmotu s ktorou budeme pracovať. Zmes na výrobu betónu/ cement zmiešame s vodou podľa návodu. Vznikne nám redšia zmes ktorá sa dobre leje do formy. Vytvoríme si dekoráciu s názvom Ruky pokoja. Prečo taký názov? Je to kvôli polohe, ktorú ruky majú. Teraz keď máme materiál na výrobu pripravený, vezmeme si zaváraciu fľašu cca 700ml a vložíme rukavicu dnu.

Čo vytvoríme dnes

Okraje pretiahneme cez okraj fľaše a môžeme ich zaistiť špagátom alebo gumičkou. Hmotu lejeme pomaly, nechceme mať predsa na pulte či linke neporiadok a úprimne betónová zmes sa z podlahy  – ak vyprskne a necháte ju tam zaschnúť – neumýva práve najlepšie. Ak máte rukavicu naplnenú do trištvrte opatrne ju stiahnite z pohára a jemne ňou potraste. Uisťujeme sa tak, že hmota sa dostala do všetkých škár a kútov a zároveň sa zbavujeme prebytočného kyslíku, ktorý by nám tvoril nevzhľadné bubliny. A teraz prichádza moja obľúbená časť. Vezmite si misku a svoje betónové ruky do nej uložte. Nezabudnite na detaily ako je postavenie prstov, fantázii sa medze nekladú.

dekorácie z betónu sú vhodné do každého priestoru

Ak ste hotový odložte misku na miesto, kde Vám nebude zavadzať a môže pokojne vytvrdnúť. Po vytvrdnutí rukavicu rozstrihneme a odstránime. Máme nádherné dekoračné ruky, ktoré môžeme využiť k ďalšej tvorbe alebo priamo ako dekoráciu. Kombinujte ich so stabilizovaným machom, umelými či sušenými kvetmi. Namaľujte ich farbami a prispôsobte svojmu vkusu a nálade. Je to také jednoduché a do výroby môžete zapojiť aj deti. Tie budú nadšené a Vy získate jedinečný dizajnérsky kúsok, aký by ste nekúpili v žiadnej predajni.  Buďte teda kreatívny a užívajte si to plnými dúškami.