Krása

Okrem maľovania či lepenia na povrchy predmetov je možné ich aj opieskovať

Mnohé výrobky sa ihneď po vybratí z výrobnej linky nemôžu poslať do predaja, pretože treba ešte vyriešiť ich povrchovú úpravu podľa požiadaviek zákazníka alebo si spotrebitelia zadajú svoje vlastné predstavy o vzhľade produktu, ktorý kupujú. Pieskovanie je jedna z metód ako urobiť predmet či iný typ povrchu originálnym. Výrobou a predajom kompresorov, ktoré sú súčasťou vybavenia pri pieskovaní, sa zaoberajú mnohé spoločnosti u nás aj v zahraničí. Na trh dodávajú priemyselné a dielenské kompresory, ktoré sa delia na piestové, spaľovacie, teda dieslové a elektrické či skrutkové, ktoré patria k veľmi výkonným typom.

Zábradlie je takisto možné opieskovať

Okrem samotných kompresorov sú k dispozícii aj mnohé druhy príslušenstva. Prevádzky, ktoré sa venujú práci s tlakovými vzdušnými pieskovačkami, musia mať k dispozícii aj kompresory, pretože fungovanie pieskovačiek bez kompresorov nie je možné. Táto povrchová úprava sa môže vykonávať v interiéroch, ale aj na vonkajších miestach, ide o kompresor na pieskovanie pieskovanie v halách, kde sa pracuje s odliatkami, zvarmi a podobne, úprava pieskovaním v exteriéri môže prebiehať pri opracovaní fasád, striech, tehál, betónu, kameňa, mostov, stožiarov a mnohých ďalších priestorov. Predajca má v ponuke široké spektrum kompresorov, pri ktorých je uvedený typ, výrobca alebo objem vzduchu a podobné parametre.

Sklenené plochy môžu byť upravené

Na predaj majú profesionálne typy, ktoré sa dajú použiť pri lakovaní, metalizovaní či pieskovaní, ale aj dôležité príslušenstvo, bez ktorého sa práca vykonať nedá, napríklad zásobníky, stlačeného vzduchu, tlakové nádoby, odvody kondenzátu či sušičky alebo separátory a veľa iného. Pieskovanie je medzi zákazníkmi známe hlavne pri úprave povrchu skla, ktoré potrebujú znepriehľadniť, aby síce prepúšťalo svetlo, ale neboli jasné rozoznateľné kontúry postáv alebo objektov za sklom. Tento úkon je dostupný pre všetkých spotrebiteľov, stačí kontaktovať správnu firmu a objednať si druh pieskovania.