Krása

Skúste využiť túto praktickú a zároveň atraktívnu formu osvetlenia

Pre blížiace sa zimné obdobie je okrem nízkych teplôt typická neustála tma. Deň neskoro začína a skoro konči, slnko si užijeme maximálne pár hodín okolo obeda. A tma následne nebude len vonku, ale aj v našich interiéroch, pokiaľ samozrejme nepustíme do častejšej prevádzky vhodné osvetlenie.
To by malo vyvolať nielen komfort, ale hlavne lepšiu viditeľnosť, či už chcete rozsvietiť celú miestnosť, alebo len podsvietiť isté súčasti či predmety. A pre tento druhý prípad sú ideálnou voľbou moderné led pásiky, prípadne ich populárna trojfarebná forma rgb led pás.Svetlo v tme.jpg

  • Zároveň ide o veľmi úsporné riešenie využívajúce za zdroj žiarenia svetlo emitujúce diódy.

Následne je prakticky len na vás, čo chcete osvetliť alebo podsvietiť a prakticky kam tieto prvky umiestnite. Môže ísť o funkčné osvetlenie napr. pri práci s počítačom alebo pri pozeraní TV (podsvietenie monitora či obrazovky), poličiek, schodiska, skiel v kúpeľni,… najznámejšie je však asi osvetlenie kuchynskej linky. V podnikoch môže ísť zasa o osvetlenie barového pultu, ale tešia sa aj komerčnému využitiu pri ozdobení reklamných výloh či pútačov. A to je len časť z ich spôsobov možného použitia, nakoľko ako už bolo zmienené, je predovšetkým na vás a tak trochu i vašej kreatívnej stránke, za akým účelom chcete led pásiky prevádzkovať.

  • Ako už z predstavy tohto prevedenia vyplýva, ide o dobre ohybnú formu, v mnohých prípadoch je jej spodná strana samolepiaca a praktickým spôsobom sa zmestí na akékoľvek miesto.

Vyššie už bolo načrtnuté, že z hľadiska led pásikov máte na výber buď klasickú farbu svetla dobiela, v prípade atraktívnejšieho prevedenia je však na výber aj alternatíva Red, Green, Blue, ktorej diódy disponujú troma farbami (červená, zelená a modrá).Miestnosť, zásuvné šuplíky.jpg

  • Spojením týchto troch farieb vzniká biele svetlo, ale v tomto prípade dokáže žiariť každá z nich oddelene a vytvoriť tak farebný efekt.