Krása

Zimná záhrada je lepšia ako pergola

Tiež vám pripadá, že zimná záhrada je lepšia, než pergola? Možno je to len relatívna záležitosť, keď porovnávame neporovnateľné, ale predsa len by sme mohli zimnej záhrade dať viac pomyselných bodov v bodovacej súťaži, pretože ponúka viac možností. Prečo teda nechať vystavať zimnú záhradu a pergolu si radšej rozmyslieť?

zimná záhrada

Tvrdené sklo – keď sa stavajú pergoly z hliníka, je to také neosobné, a nie každá hliníková pergola tiež dobre vyzerá. Oveľa lepšie vyzerajú pergoly z dreva, ale kvôli drevu zas zbytočne padajú zdravé stromy a uberá to planéte kyslík. Stavať naopak zimnú záhradu z tvrdeného skla neznamená ani ekologickú záťaž, pretože sklo sa vyrába z kremičitého piesku, ktorého je všade dostatok, a zároveň to nevyzerá zle, ba skôr naopak. Presklené zimné záhrady bývajú skutočnou ozdobou ľudských obydlí.

dievča v záhrade

Estetika – už sme tu naznačili, ako zaujímavo vyzerá, ak predsadíte pred dom namiesto terasy zasklený priestor, pokrytý vysokými rastlinami, a tak myšlienku len viac rozvinieme. Sklo pôsobí veľmi elegantne a čisto, máte dojem, že vstupujete do miest, ktoré môžu pripomínať nebesia. Sklo nie je ťažkopádne, neuberá svetlo a tiež opticky zväčšuje akékoľvek prostredie, z estetického hľadiska sa sklenené výrobky radia k najžiadanejším. Spomeňme napríklad sklársky priemysel, aký veľký záujem je o sklenené lustre, vázy, misy, poháre či dekoratívne predmety. Pred výstavbou zimnej záhrady stačí osloviť odborníkov, ktorí tvrdia, že citujeme: zaoberáme sa dodávkou špeciálnych skel https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/specialne-skla/.

Prehľad – v zimnej záhrade budete mať lepší prehľad o dianí okolo vás. Pokiaľ bude záhrada presklená, uvidíte na všetky strany a vaše priestorové vnímanie nepokazí vôbec nič. Pod pergolou vám naopak môže zacláňať niekoľko nosných trámov, strešná konštrukcia, alebo zástena. Do zimných záhrad tiež môže prenikať oveľa viac svetla, pokiaľ ich zhotovíte aj s transparentným stropom, u pergol sú slnečné lúče zatienené drevenou strešnou konštrukciou.