Krása

Blik do kuchyne

Keď vyskúšate kuchynskú linku s osvetlením už viac nebude chcieť tú vašu starú kuchynskú linku bez osvetlenia. Zhrňme si výhody využívania osvetlenia v kuchyni:

  1. Nepokazíte si oči.

Oči sú veľmi dôležitý pre život. Sledujeme s nimi všetko, čo potrebujeme. Takže určite nechceme prísť o to, že budeme vidieť jasne a zreteľne. Najlepšie by bolo, keby sme čo najdlhšie vydržali bez okuliarov. To by sme boli veľmi šťastní a takzvaní šťastlivci, pretože ľudí s okuliarmi stále pribúda. Vážte si to, čo máte a investujte do kvalitného osvetlenia. Nie, tmou a žmúrením si oči netrénujete.

kuchynská linka

  1. Budete vidieť, čo pripravujete.

Vaše jedlo naberie úplne iný rozmer, keď ho budete vidieť v jasných farbách. V takých ako aj naozaj sú. V tme neuvidíte tú ozajstnú krásu jedla, ktoré pripravujete. Rozmanité farby, ktoré vám budú ladiť na tanieri. Aby ste mali radosť nielen z prípravy jedla, ale aj zo samotného jedenia. Mňam.

3. Nepotrebujete zapaľovať veľké svetlo.

Keď večer pripravujete jedlo na obed na zajtra, tak si nemusíte svietiť veľkým svetlom. Stačí osvetlenie kuchynskej linky. Tým pádom je menšia šanca, že by ste zobudili svoje deti zapálením svetla v kuchyni. Osvetlenie kuchynskej linky pôsobí tlmenejšie a svieti práve tam, kde ho je najviac treba. Na kuchynskú dosku, kde prebieha príprava jedla.

varenie v kuchyni

Kuchynská doska by mala byť dostatočne osvetlená, aby ste vedeli fungovať v kuchyni efektívne a šikovne. Nech vidíte to, čo pripravujete. Aby ste nemuseli odhadovať, koľko je to číslo na váhe, ale aby ste ho naozaj zreteľne videli. Jasne. Ani riady poriadne neumyjete, keď si na to neposvietite od kuchynskej linky. Často máme osvetlenie práve za chrbtom a do umývadla dopadá náš tieň. Takže riady nevidíme dobre, pretože si tam tienime. To sa s dobrým osvetlením kuchynskej linky stratí. Budete vidieť to, čo potrebujete – riady, ktoré umývate. Takisto dobre uvidíte všetky fľaky a škvrny, ktoré ste pri umývaní prehliadli. Teraz si na ne posvietite.