Krása

Čo odporúčajú známi vegetariáni?

Hoci myšlienka vegetariánstva vyzerá ako novodobý jav, medzi slávnymi vegetariánmi nájdeme mnohé historické osobnosti, ktoré si na vegetariánsku stravu zvolili jasné a opodstatnené dôvody. Presvedčili by vás? Známi vegetariáni https://meditaciaajoga.sk/category/vegetarianstvo/slavni-vegetariani/ – významný britský dramatik G.B. Shaw napríklad vegetariánstvo spája s láskou k zvieratám, zvieratá považoval za svojich priateľov a preto si na konzumáciu zvolil skôr rastlinnú stravu. Aj herečka Demi Mooreová preferuje vegetariánstvo, ale z estetických dôvodov, pretože podľa nej zabezpečuje dlhovekosť a krásu. Zakladateľ modernej geografie Alexander von Humboldt už na prelome 18. a 19. storočia ostro odsudzoval krutosť páchanú na zvieratách, ktorú pokladal za znakom málo vyspelej spoločnosti.

vege strava

Jeho inklinovanie k vegetariánskej strave malo tak okrem účinkov na zdravie aj ideový rozmer. Rovnako slávny grécky lekár Hipokrates ako otec medicíny dobre vedel o nepriaznivých účinkoch prehnanej živočíšnej konzumácie a výrokom “Som, čo jem” naznačil zdravší životný štýl, ktorý viedol. Jeden z najvýznamnejších majstrov bojových umení, ktorý svoje znalosti predvádzal aj na filmovom plátne, legenda Bruce Lee bol taktiež vegetariánom počas svojej kariéry a udržiaval sa tak vo vynikajúcej telesnej aj duševnej kondícii. Aj popredný kanadský rockový spevák Bryan Addams presadzuje vegetariánstvo a takto sa stavia proti zabíjaniu zvierat, vegetariánstvo je podľa neho zdravšie a jeho názor je podložený aj eticky.

vege strava

K zastankyniam práv zvierat patrí aj francúzska herečka Bridget Bardotte, ktorá bola preslávená svojou krásou, a k takémuto spôsobu života radí aj vegetariánstvo. Možno ste to nečakali, ale aj autor svetoznámych románov Vojna a mier či Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj o sebe prehlasoval, že neje mäso a nepokladá jeho konzumáciu za nevyhnutnosť. Viacerí slávni ľudia odmietajú konzumáciu mäsa nielen z hľadiska globálneho, zdravotného, ale aj etického či ideového. Prečo sa ich múdrymi myšlienkami neinšpirovať?