Hry

Deti a ich hry

Existujú rôzne hry pre deti. Ktorým hrám sa venujú tie vaše? Môžete ich motivovať a začnite sa hrať s nimi. Budete šťastný nielen vy, ale aj oni. Najznámejšou detskou hrou je hra na schovávačku. Deti sa radi schovávajú a objavujú svojich súrodencov, kamarátov alebo rodičov. Raz sa skryjú za dvere, inokedy do kúpeľni, či dokonca aj pod perinu. Miest na schovávanie sa nájde veľa aj v byte. Ak dieťa nájdete, uvidíte, že sa začne prirodzene smiať. Ďalšou obľúbenou detskou hrou je kopanie do lopty. Deti, hlavne chlapci sa radi hrajú na futbalistov.

 

malé ratolesti

 

Vynikajúcou voľbou pre malých chlapcov je zakúpenie im futbalovej lopty, ktorú si môžu vziať na detské ihrisko. Navyše tam môžu získať nových kamarátov alebo aj zapojiť sa do iných aktivít, ktoré vykonávajú iné deti. Obľúbenou činnosťou na detských ihriskách je kolotoč alebo hojdačka. Deti milujú točenie, krútenie, húpanie, hojdanie a iné aktivity. Viem, o čom hovorím. Aj ja ako malá som nikdy nechcela zliezť z hojdačky. Najradšej som mala také z pneumatiky od auta. Na nich som sa s kamarátkou dosýtosti vyhojdala. Aj vaše deti sa radi hojdajú?

 

bábätko

 

V dnešnej dobe existujú aj hojdačky pre úplne malé bábätká, ktoré samozrejme už trošku začínajú sedieť. Sú bezpečné z dôvodu, že okolo celého bábätka je madielko a medzi nožičkami pás, cez ktorý sa bábätko nezošmykne. Sú to veľmi praktické hojdačky. Množstvo detí veľa času trávi hraním hier na počítači. Sú to väčšinou už deti, ktoré navštevujú základnú školu. Niekedy si ani neuvedomia, koľko hodín presedeli nad hrou za počítačom. Na počítači veľakrát ešte nevedia robiť nič iné a nemajú dovolené od rodičov chodiť na internet. Tak sa hrajú hry. Chlapci uprednostňujú pretekárske hry, dievčatá také, kde sa starajú buď o zvieratká alebo o svoju fiktívnu rodinku. Pre dievčatá je to taký základ do života, keďže raz sa stanú aj oni mamičkami.