Krása

Lacné a rýchle bývanie

Preto čoraz viac ľudí hľadá nové alternatívne riešenia, ako sa dostať lacnejšie k novej nehnuteľnosti. Je tu jedno rýchle a lacné riešenie.

Mobilné domy.

V USA je trend mobilných domov už dlhé roky. Ľudia si bežne kupujú hotové dovezené mobilné domy a používajú ich na rôzne účely a dokonca aj na bývanie. U nás sa mobilné domy začali vyskytovať pomerne nedávno. Ide o možnosť kúpiť si mobilný dom, ktorý vám už v zmontovanom, hotovom stave dovezú priamo na pozemok. Vám tak stačí vlastniť pozemok alebo miesto, kde svoj mobilný dom umiestnite. Takýto dovezený mobilný dom je prakticky ihneď schopný k užívaniu.

mobilný dom

Ako môže mobilný dom vyzerať?

Veľkosť, dispozíciu aj rozloženie si môžete vybrať podľa vlastných predstáv. Buď sa rozhodnete pre katalógový mobilný dom, alebo môžete kúpiť jeden zo skladových zásob a mobilný dom máte prakticky hneď k dispozícii. Mobilné domy sú taktiež plnohodnotne zariadené. Obsahujú obývačku s rozložiteľnou pohovkou, plne zariadenú kuchyňu a spálňu, ale aj samozrejmosťou je aj wc s kúpeľňou.

mobilný dom

Na čo môžete mobilný dom využiť?

Najčastejšie využitie mobilných domov na Slovensku je na rekreačnú nehnuteľnosť. Ako víkendová chatka je mobilný dom ideálnym riešením. Máte všetko čo na pár dní na chate potrebujete. Po malých úpravách je však možnosť využívať mobilný dom aj na celoročné bývanie. Čoraz častejšie ľudia využívajú mobilné domy malých rozmerov aj na podnikateľské účely. Otvorenie kozmetického salónu, kaderníctva či vlastnej kancelárie je v mobilnom dome jednoduché riešenie. Pokiaľ máte vlastný pozemok, mobilný dom je na takéto účely ako stvorený. Popredným predajcom mobilných domov na Slovensku sú euro-mobilnedomy.sk. Pozrite si ich aktuálnu ponuku mobilných domov z katalógovej ponuky a vyberte si nehnuteľnosť, ktorú môžete mať za pár týždňov priamo u vás doma.