Krása

Plastové obálky môžu mať aj vnútro vystlané bublinkami

Každý objav v technickej a vedeckej oblasti je cielený na zlepšenie podmienok života a uľahčenie každodenných činností človeka, ale so zreteľom na bezpečnosť, ekologickú stránku či energetickú úspornosť. Preto sa dnes môžeme tešiť z mnohých vynálezov, ktoré využívame pri bežných činnostiach. Poštové služby, posielanie zásielok, balíkov či iných druhov tovaru sú nám k dispozícii v každom meste, človek sa na poštu vyberie v prípade, že chce poslať nejakú zásielku v rámci Slovenska alebo aj do ďalekých krajín, na to však potrebuje kvalitnú obálku. Pretože neposielame iba tradičné papierové dokumenty, je nutné brať ohľad na typ produktu, ktorý do obálky vkladáme.

Plast v najrozličnejších výrobkoch

Vzdialenosť, kam sa bublinková obálka zásielka má dostať síce nehrá veľkú rolu, ale mala by vydržať manipuláciu pri preprave, ktorá nie je vždy šetrná a môže sa pri nej poškodiť obsah obálky. Na trhu sú v predaji plastové obálky s nalepenou bublinkovou fóliou na vnútornej strane, určené na posielanie aj krehkejších tovarov, textilných výrobkov, kozmetiky, drobných súčiastok či dôležitých dokumentov a podobne.

Plast je sám o sebe odolný materiál, v spojení s bublinkovou fóliou zabezpečí, že každý produkt, ktorý sa v nej ocitne, bude chránený pred znehodnotením napríklad prachom, nečistotami, uchránený pre vlhkosťou alebo slnečným žiarením. Spoľahlivosť bubliniek pri posielaní zásielok si môže každý vyskúšať v praxi, ide najmä o predajcov textilu či iných tovarov, ktoré musia posielať každý deň vo väčšom množstve. Kuriéri ich doručujú na adresu prijímateľa po celom Slovensku, ale aj v zahraničí.

Papierové obálky nevydržia to, čo plastové

Obálky majú rozličné veľkosti vhodné pre balenie menších predmetov, ktoré tvoria najpočetnejšiu skupinu tovarov. Balenia obsahujú aj viacero kusov obálok, ide o finančne výhodnejšie balenia. Uzatváranie je lepiacim pásikom, ktorým disponuje každá obálka, aby sa obsah nedostal von a nič, čo tam bude navyše, dnu. Biely povrch a čierna vnútorná strana zaistia nepriehľadnosť, aby boli predmety vo vnútri diskrétne ukryté pred nepovolanými pohľadmi.