Krása

Matcha v lete

Hľadáte nejakú dobrú zámenu za kávu alebo teplý čaj v letnom teplom období? Aj keď v pravom ázijskom svete sa aj počas leta pijú teplé nápoje a je im čudné, že my v Európe pijeme počas leta studené nápoje, mnoho z nás si jednoducho nevieme predstaviť leto bez chladených letných drinkov a sviežich studených nápojov. My vám ponúkame matcha prášok, ktorý môžete piť teplý aj studený. Záleží len na vás, ktorý variant viac preferujete. Matcha prášok https://www.totalvital.sk/matcha, je druh zeleného čaju, ktorý je zomletý na jemný zelený prášok, ktorý môžete pripraviť ešte jednoduchšie ako klasický zelený čaj.

matcha latte

Stačí ho totižto len zamiešať s vodou a nápoj máte hotový. Môžete ho miešať v teplej aj v studenej vode, dokonca ho môžete zmiešať aj v teplom a studenom mlieku, alebo jeho rastlinnej náhrade a dosiahnete tak nápoj, ktorý sa častokrát označuje ako matcha latte, alebo ho môžete zamiešať do pomarančového alebo iného ovocného džúsu a máte tak skvelú variantu osviežujúceho nápoja na horúce letné dni. Výhodou matcha prášku je aj to, že si ho môžete zobrať kdekoľvek na cesty, takže môže byť skvelým pomocníkom na vašej letnej dovolenke, kdekoľvek pôjdete.

matcha

Či už pôjdete do kempu, k moru, alebo na chatu, nepotrebujete mať ani teplú vodu a vašu rannú dávku kofeínu si jednoducho môžete dopriať v podobe matcha prášku. Všetko čo budete potrebovať je len malé množstvo prášku a pohár vody, ktorý budete mať určite zo sebou. Z výskumov sa zistilo, že povzbudivé účinky Matcha čaju sú oveľa väčšie ako pri káve, takže vám bude určite stačiť veľmi malé množstvo, ktoré vám vo vašom batohu, alebo taške nezaberie takmer žiadne miesto. Ak ešte nepoznáte práškový zelený čaj Matcha, je na čase ho vyskúšať. Svojou lahodou jemnou a sladkastou chuťou vás určite očarí a okrem toho s ním viete vykúzliť letné osvieženie pre celú rodinu a priateľov.