Krása

Prečo si kúpiť led žiarovku?

Vieme, že v dnešnej modernej dobe sú z hľadiska osvetlenia populárne hlavne úsporné svetlá, pričom najväčšiu úsporu prináša práve LED. Technológia osvetlenia, ktorá využíva svetlo emitujúce diódy (Light Emitting Diode). Napriek tomu sa môžete dopočuť chýry, že v skutočnosti nie sú až také úžasné. V takom prípade zrejme ide o človeka, ktorý si kúpil menej kvalitné a lacnejšie ledky z čínskeho trhu. Avšak LED svetlá od overených výrobcov respektíve predajcov určite ponúkajú svoje nezameniteľné kvality, kam sa radí hlavne úspora energií a ekologické vlastnosti.

Žiarovka svieti

Napríklad medzi žiarovkami s označením LED a tými starými klasickými je rozdiel. Možno si na prvý pohľad poviete, že ide takisto len o obyčajnú žiarovku, no táto v skutočnosti len tak obyčajná nie je. Odlišuje sa tým, že svieti vďaka úsporným a výkonným diódam, ktoré sú v nej. Nachádza sa v nej polovodičový čip s vysokou výkonnosťou. Veď LED žiarovka s výkonom 6 W vám ponúkne totožný svetelný výkon ako klasická žiarovka s výkonom 60 W. Takže spotrebuje desaťkrát menej a pritom nemusíte robiť žiadne kompromisy, aby ste ušetrili energiou. Hoci je pravda, že sú LED žiarovky drahšie, no v skutočnosti pravidelne šetria energiami a vašou peňaženkou. Nevýhodou klasických žiariviek bolo, že trvalo dlhší čas, kým sa rozsvietili. Pri LED žiarovkách však svetlo prichádza okamžite po zapatí.

Za zmienku ďalej určite stojí ich vysoká životnosť. V tomto smere sú ledky neprekonateľné so životnosťou svietenia s odhadom na 25 000 až 100 000 hodín žiarenia. To určite oceníme v domácnostiach aj v podnikoch, ale poďakuje nám aj planéta, nakoľko vďaka ich dlhej trvácnosti nevzniká toľko odpadu zo starých zahodených žiaroviek.

Žiarovka, zemeguľa

Osvetlíte každý priestor

Na výber je totiž veľa typov LED osvetlenia, napríklad aj žiarovky led e27 https://www.ledprodukt.sk/69-led-ziarovky-e27 či tie s iným závitom, bodovky a nástenné svietidlá. No takisto aj reflektory či obľúbené LED pásy.